23   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Stehy
  Komentářů k filmu: 0

30   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Deštivý den v New Yorku
  Komentářů k filmu: 0

7   10   2019 v 17:30 hodin  (velký sál)
Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
  Komentářů k filmu: 0

7   10   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Narušitel systému
  Komentářů k filmu: 0

14   10   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Parazit
  Komentářů k filmu: 0

21   10   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Budiž světlo
  Komentářů k filmu: 0

28   10   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
V lásce a válce
  Komentářů k filmu: 0


Stehy

Šavovi

Režie  -  Miroslav Terzič

Scénář  -  Elma Tataragič

Země původu  -  Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina

2019 / 97 min.

Jsou rány, které se nikdy nezacelí. Emotivní drama Miroslava Terziče vychází z případu „uloupených novorozeňat“, které otřásly srbskou společností. Ana i po osmnácti letech neuvěřila, že její novorozený syn zemřel. Žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery, ale hluboko uvnitř sílí podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině. Film kombinuje intimní drama a napínavý thriller. Hnací silou je bezchybná Snežana Bogdanovič v hlavní roli snímku o lásce, mateřství i bezmoci jedince proti zlu zaštítěnému z míst nejvyšších.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuDeštivý den v New Yorku

A Rainy Day in New York

Režie  -  Woody Allen

Scénář  -  Woody Allen

Země původu  -  USA

2019 / 92 min.

Je mu 84 let a točí v průměru jedno filmové dílo ročně. Režijně vedl 55 klasických filmů, napsal bezpočet scénářů, oženil se „vlastní“ (adoptovanou) dcerou a jeho jméno jest Allen Stewart Konigsberg, tedy Woody Allen. Deštivý den v New Yorku je allenovská, pohodová komedie pojednávající o dvou mladých lidech přijíždějících na víkend do N. Y. Nepřízeň počasí jim způsobí různé kolize a připraví sérií dobrodružství. Jedná se o předposlední Allenův film, který byl dokončen ještě před snímkem Kolo zázraků. Neshody režiséra s majitelem práv posunuly premiéru Deštivého dne až na rok 2019.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuJiří Suchý - Lehce s životem se prát

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Režie  -  Olga Sommerová

Scénář  -  Olga Sommerová

Země původu  -  Česko

2019 / 102 min.

CENY: MFF Karlovy Vary 2019 - Olga Sommerová: Divácká cena deníku Právo. Jiří Suchý. Divadelník, hudebník, básník, spisovatel, grafik, sběratel, občan. Jedna z klíčových osobností tuzemské kulturní scény posledních šesti desítek let a neúnavný bojovník za zvelebování českého jazyka. Dokumentární film Olgy Sommerové je portrétem umělce a člověka, portrétem doby. Vstupné: pro členy FK 80Kč - ostatní 120Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuNarušitel systému

Systemsprenger

Režie  -  Nora Fingscheidt

Scénář  -  Nora Fingscheidt

Země původu  -  Německo

2019 / 118 min.

CENY: Berlinale 2019 - Nora Fingscheidt: Stříbrný medvěd - Cena Alfreda Bauera. Devítiletá Benni, je ve spisech vedena jako „narušitel systému“, což je termín pro děti, jež svým problematickým chováním nezapadají do struktury německých sociálních služeb. Křehké děvčátko je plné nezvladatelné zloby namířené proti všem institucím, které jsou v jejím světě překážkou návratu zpět domů k mamince a k mladším sourozencům. Matka ji bohužel nezvládá ani v Benniiných dobrých obdobích. Existuje alespoň jeden člověk, který by byl schopen dát holčičce bezpodmínečnou a tolik potřebnou lásku? Debut Nory Fingscheidt je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku a touze po lásce. Vstupné -m pro členy FK 80Kč - ostatní 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuParazit

Gisaengchung

Režie  -  Bong Joon-ho

Scénář  -  Bong Joon-ho, Jin Won-han

Země původu  -  Jižní Korea

2019 / 132 min.

CENY: MFF Cannes 2019 - Pon Džun-ho: Zlatá palma Čtyřčlenná chudá rodina Kimových žije v omšelém bytě a potýká se s nedostatkem financí. Když syn Ki-Woo díky doporučení kamaráda začne v luxusní vile bohaté rodiny Parkových doučovat jejich dceru, zrodí se v jeho hlavě smělý plán… Korejský režisér se po dvou letech vrátil do canneské soutěže se snímkem, který sám označuje za „komedii bez klaunů, tragédii bez padouchů“. Bongova mistrná hra se žánry je podbarvená výrazným sociálním apelem a vyznačuje se dějovou nepředvídatelností a precizně vypointovanými černohumornými scénami. Vstupné pro členy FK 80 Kč , ostatní 120Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBudiž světlo

Nech je svetlo

Režie  -  Marko Škop

Scénář  -  Marko Škop

Země původu  -  Slovensko/ Česko

2019 / 93 min.

CENY: MFF Karlovy Vary 2019 - Milan Ondrík: Nejlepší mužský herecký výkon. Slovenská vesnička se připravuje na Vánoce a dobrosrdečný čtyřicátník Milan se za rodinou vrací z Německa, kde pracuje. Těší se na vzácný čas strávený v kruhu nejbližších. Poklidnou sváteční atmosféru však naruší zjištění, že starší syn je členem polovojenské mládežnické skupiny a jedním z podezřelých z podílu na šokujícím činu, jenž otřásl místní komunitou. Po řadě cenami ověnčených dokumentárních filmů a pozoruhodném hraném debutu Eva Nová, přichází režisér s působivým dramatem o síle a křehkosti rodinných pout, o individuální zodpovědnosti ve světě, kde jsou tradiční hodnoty podrobeny bolestivé relativizaci a xenofobie vítězí nad soucitem s bližním. Vynikající snímek, který vám z hlavy hned tak nevymizí. Vstupné pro členy FK 80 Kč - ostatní 120Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuV lásce a válce

I krig & kærlighed

Režie  -  Kasper Torsting

Scénář  -  Kasper Torsting

Země původu  -  Dánsko / Německo / Česko

2018 / 103 min.

Dánsko, Německo a Česká republika připravili k loňskému listopadovému stému výročí konce 1. světové války příhodný dárek. Společně koprodukovali film V lásce a válce, který měl v Německu a Dánsku premiéru, v rámci oslav, loni v listopadu. U nás, z nepochopitelných důvodů, až letos v létě. Film je příběhem mladého Dána Esbena, který předstírá vlastní smrt, aby unikl návratu na frontu a po letech se znovu setkal se svou milovanou manželkou a synem. Během Esbenovy nepřítomnosti se však mnohé změnilo a o lásku jeho ženy usiluje okouzlující pruský důstojník Gerhard. Ukrytý na půdě vlastního domu, sleduje Esben svoji nejhorší noční můru a musí nasadit vše pro své přežití i záchranu rodiny. Ve filmu si zahrála i řada českých herců. Vstupné na představení: pro členy FK 80 Kč. – ostatní 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz