20   5   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Tranzit
  Komentářů k filmu: 0

23   5   2019 v 20:00 hodin  (velký sál)
POZVÁNKA NA PREMIÉRU - Zlo s lidskou tváří
  Komentářů k filmu: 0

27   5   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Bolest a sláva
  Komentářů k filmu: 0


Tranzit

Transit

Režie  -  Christian Petzold

Scénář  -  Christian Petzold

Země původu  -  Německo/ Francie

2018 / 101 min.

Christian Petzold patří mezi nejzásadnější osobnosti současného německého filmu. Příběh z doby nacistické okupace Francie přenesl do současných reálií. Hlavní hrdina Georg (v podání nové německé hvězdy Franze Rogowského) postupně přijímá identitu mrtvého muže, jehož dopisy a písemnosti chtěl původně odevzdat. Ta mu sice umožňuje dostat víza a odplout jednou z posledních lodí z Marseille, ale nová identita přináší i tíživé důsledky a osudovou lásku. Lze přijmout s novým jménem i vztah a novou budoucnost? Petzoldův film překonává současné realistické příběhy o migraci a migrantech a stává se žánrově neobvyklou meditací o identitě. Film soutěžící letos na Berlinale si vysloužil přezdívku „kafkovská Casablanca“.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuPOZVÁNKA NA PREMIÉRU - Zlo s lidskou tváří

Pozvánka na premiéru : Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Režie  -  Joe Berlinger

Scénář  -   Michael Werwie

Země původu  -  USA

2019 / 108 min.

Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Vypravěčem příběhu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Příběh Teda Bundyho je strašlivý a v mnoha ohledech fascinující i dnes. Spáchal minimálně třicet brutálních vražd mladých žen a přesto se během procesu, který sledovala celá Amerika, i po něm, stal miláčkem mnoha žen a dívek. Ted byl okouzlující, vzdělaný a inteligentní krasavec a skvělý manipulátor. Berlinger natočil přesvědčivý životopisný film o neuchopitelnosti lidské mysli a adoraci zla se skvělým hereckým výkonem Zaca Efrona, v roli Teda Bundyho. Ve filmu hrají i John Malkovich, Lily Collins a také Jim Parsons neboli Sheldon z Teorie velkého třesku. Poprvé v kariéře se v hraném filmu představí frontman legendární skupiny Metallica James Hetfield.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBolest a sláva

Dolor y gloria

Režie  -  Pedro Almodóvar

Scénář  -  Pedro Almodóvar

Země původu  -  Španělsko

2019 / 108 min.

Bolest a sláva je nejnovějším počinem z pera kultovního španělského režiséra a scenáristy Pedra Almodóvara. Ten do hlavních rolí obsadil své oblíbené a osvědčené herce – Antonia Banderase a Penelope Cruz. Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu. Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději. Držitel Oscara 2003 za scénář k filmu Vše o mé matce vsadil opět na „své“ herce a po úletu Láska v oblacích a nedoceněné Julietě se vrací ve velkém vypravěčském a vizuálním stylu.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz