22   7   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Pavarotti
  Komentářů k filmu: 0

29   7   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Florenčino knihkupectví
  Komentářů k filmu: 0

5   8   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Bojovnice slunce
  Komentářů k filmu: 0

12   8   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Bílý bílý den
  Komentářů k filmu: 0

19   8   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Tenkrát v Hollywoodu
  Komentářů k filmu: 0


Pavarotti

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Ron Howard

Scénář  -  Mark Monroe

Země původu  -  Velká Británie / USA

2019 / 114 min.

22. července v 19:30 Pavarotti – Velká Británie/USA, dokumentární/životopisný/hudební, 2014, 100 min. Režie: Ron Howard Pavarotti = opera. Jméno, které zná celý svět. Jeho životní příběh emocemi, zvraty a velkolepostí sám o sobě operu připomíná. Howard vytvořil hluboký portrét osobnosti, ve kterém ukazuje, jaký Luciano byl, jak žil, co ho pohánělo kupředu, z čeho měl obavy a strach, co jej činilo šťastným. Vedle veřejných záběrů z vystoupení tvůrci získali a využili množství soukromých videozáběrů od přátel a rodiny, které nebyly nikdy zveřejněny. „Nejsem znalec opery. Pavarottiho jsem musel studovat a objevovat. To, co jsem zjistil, mě ohromilo, a předávám to dále,“ říká režisér Howard.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuFlorenčino knihkupectví

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Isabel Coixet

Scénář  -  Předloha: Penelope Fitzgerald (kniha) Scénář: Isabel Coixet

Země původu  -   Německo / Španělsko / Velká Británie

2017 / 113 min.

Máte rádi knihy? Pak je tohle váš film. Isabel Coixetovou znají návštěvníci FK díky snímkům Umírající zvíře, Tajemství slov, Můj život beze mne. Tentokrát zpracovala román P. Fitzgeraldové z roku 1978. Děj se odehrává v ospalém anglickém městečku v 50. letech. Zde si Florence Greenová rozhodne otevřít knihkupectví s progresivní moderní literaturou, neboť po smrti manžela potřebuje smysluplnou aktivitu. Obyvatelé města jsou nedotčení sociální i sexuální revolucí, a na provokativní díla současné literatury nejsou připraveni. Když Florence začne propagovat například Nabokovovu „Lolitu“, v místních maloměšťácích probudí dlouho potlačované emoce. Florence musí čelist zášti, pomstychtivosti a snaze její plány překazit…


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBojovnice slunce

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Eva Husson

Scénář  -  Eva Husson

Země původu  -  Francie / Belgie / Gruzie / Švýcarsko

2018 / 115 min.

Francie/Belgie/Gruzie/Švýcarsko, drama/válečný, 2018, 115 min. Režie: Eva Husson Druhý film Evy Husson věnovaný kurdským ženám byl zařazen do hlavní soutěže v Cannes 2018. Mladá právnička Bahar navštěvuje svou rodinu v Kurdistánu. Při útoku extremistů umírá její manžel a ona sama se společně se synem stává i s dalšími ženami a dětmi rukojmím islamistů. Několik měsíců po úspěšném útěku velí jednotce Bojovnic slunce. Jejím cílem je dobýt město, kde ji potkala tragická událost, a získat zpět svého syna. Při třídenní ofenzivě ji doprovází Mathilde, zkušená válečná reportérka, která se zabývá pohnutými osudy kurdských bojovnic.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBílý bílý den

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Hlynur Pálmason

Scénář  -  Hlynur Pálmason

Země původu  -  Island / Dánsko / Švédsko

2019 / 109 min.

Ozvěny MFF v Karlových Varech Island + Dánsko = skvělý biják, což opět potvrzuje snímek Hlynura Pálmasona. V odlehlém islandském městě začíná policejní náčelník podezřívat místního muže, že měl poměr s manželkou, která nedávno zemřela při dopravní nehodě. Postupně se jeho posedlost zjišťováním pravdy hromadí a nevyhnutelně začne ohrožovat sebe i své blízké. Příběh smutku, pomsty a bezpodmínečné lásky. Druhý celovečerní snímek Hlynura Pálmasona byl uveden na MFF v Cannes 2019 v sekci Critics' Week a Ingvar Sigurdsson získal ocenění za výkon v hlavní roli.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuTenkrát v Hollywoodu

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Quentin Tarantino

Scénář  -  Quentin Trantino

Země původu  -  USA

2019 / 165 min.

Téměř pět let po snímku Osm hrozných přináší Mistr opět jeden ze svých barvitých opusů. Scénář napsal podle skutečné události. Konec 60. let - Zlatý věk Hollywoodu končí. Hlavními aktéry jsou bývalá westernová hvězda Rick Dalton (DiCaprio) a jeho dlouholetý dublér/kaskadér Cliff Booth (Pitt). Oba už jsou za zenitem, ale hodně si slibují získat prostřednictvím slavné a krásné sousedky. Tou je herečka Sharon Tate. Její manžel, režisér Polanski, právě natáčí v Evropě. Sharon je zavražděna fanatickým sériovým vrahem Charlesem Mansonem a jeho "rodinou". Rick s Cliff se rázem ocitnou v centru dění. Přesné zachycení atmosféry strachu z vraždícího kultu, ale i humor a skvělé herecké výkony. Mistr opět nezklamal, i když si tentokrát Zlatou palmu z Cannes neodnesl. Vstupné pro členy FK 80 Kč – ostatní 160 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz